RN731JTTD4932F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4932F100
Description
RES 49.3K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thin Film
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
49.3kOhm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD4932F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4932F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 49.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C