RN731JTTD4932D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4932D25
Description
RES 49.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
49.3kOhm
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
2
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
ECCN Code :
EAR99
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD4932D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4932D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 49.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C