RN731JTTD4932D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4932D100
Description
RES 49.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Resistance :
49.3kOhm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW