RN731JTTD4932C25
Mfr.Part #
RN731JTTD4932C25
Description
RES 49.3K OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
49.3kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD4932C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4932C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 49.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C