RN731JTTD4932B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4932B25
Description
RES 49.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
49.3kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD4932B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4932B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 49.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C