RN731JTTD4931F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4931F50
Description
RES 4.93K OHM 1% 1/16W 0603
yes
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Resistance :
4.93kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD4931F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4931F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.93kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C