RN731JTTD4931D50
Mfr.Part #
RN731JTTD4931D50
Description
RES 4.93K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thin Film
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.93kOhm
Tolerance :
±0.5%
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD4931D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4931D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.93kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C