RN731JTTD4931D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4931D25
Description
RES 4.93K OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
4.93kOhm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD4931D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4931D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.93kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C