RN731JTTD4931D10
Mfr.Part #
RN731JTTD4931D10
Description
RES 4.93K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Series :
RN73
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
4.93kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C