RN731JTTD4931C50
Mfr.Part #
RN731JTTD4931C50
Description
RES 4.93K OHM 0.25% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
RN73
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.93kOhm
Datasheets
RN731JTTD4931C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4931C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.93kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C