RN731JTTD4931C25
Mfr.Part #
RN731JTTD4931C25
Description
RES 4.93K OHM 0.25% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.063W 1/16W