RN731JTTD4931B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4931B50
Description
RES 4.93K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
4.93kOhm