RN731JTTD4931A25
Mfr.Part #
RN731JTTD4931A25
Description
RES 4.93K OHM 0.05% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Working Voltage :
75V
Resistance :
4.93kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.05%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tape and Reel (TR)
Series :
RN73
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD4931A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4931A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.93kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C