RN731JTTD4931A10
Mfr.Part #
RN731JTTD4931A10
Description
RES 4.93K OHM 0.05% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Series :
RN73
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.05%
Surface Mount
Working Voltage :
75V
JESD-609 Code :
e3
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
4.93kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD4931A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4931A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.93kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C