RN731JTTD4930F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4930F25
Description
RES 493 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
493Ohm
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW