RN731JTTD4930D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4930D100
Description
RES 493 OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
493Ohm
Tolerance :
±0.5%
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD4930D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4930D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 493Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C