RN731JTTD4930B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4930B50
Description
RES 493 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
493Ohm
Datasheets
RN731JTTD4930B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4930B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 493Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C