RN731JTTD4930B10
Mfr.Part #
RN731JTTD4930B10
Description
RES 493 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
493Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Thin Film
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Datasheets
RN731JTTD4930B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4930B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 493Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C