RN731JTTD48R7F25
Mfr.Part #
RN731JTTD48R7F25
Description
RES 48.7 OHM 1% 1/16W 0603
RN73
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
48.7Ohm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%