RN731JTTD48R7F100
Mfr.Part #
RN731JTTD48R7F100
Description
RES 48.7 OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
48.7Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%