RN731JTTD48R7D25
Mfr.Part #
RN731JTTD48R7D25
Description
RES 48.7 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
48.7Ohm
yes
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
RN73
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C