RN731JTTD48R7B25
Mfr.Part #
RN731JTTD48R7B25
Description
RES 48.7 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
48.7Ohm
Pbfree Code :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD48R7B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD48R7B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 48.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C