RN731JTTD48R1F50
Mfr.Part #
RN731JTTD48R1F50
Description
RES 48.1 OHM 1% 1/16W 0603
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistance :
48.1Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C