RN731JTTD48R1C25
Mfr.Part #
RN731JTTD48R1C25
Description
RES 48.1 OHM 0.25% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
48.1Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD48R1C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD48R1C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 48.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C