RN731JTTD48R1B25
Mfr.Part #
RN731JTTD48R1B25
Description
RES 48.1 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
48.1Ohm
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
Datasheets
RN731JTTD48R1B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD48R1B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 48.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C