RN731JTTD4871F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4871F50
Description
RES 4.87K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Resistance :
4.87kOhm
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
EAR99
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD4871F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4871F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.87kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C