RN731JTTD4871F25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD4871F25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 4.87K OHM 1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Feature :
Moisture Resistant
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
4.87kOhm
Series :
RN73
Voltage - Rated :
50V