RN731JTTD4871D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4871D100
Description
RES 4.87K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
4.87kOhm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD4871D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4871D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.87kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C