RN731JTTD4871D10
Mfr.Part #
RN731JTTD4871D10
Description
RES 4.87K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
4.87kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm