RN731JTTD4871C25
Mfr.Part #
RN731JTTD4871C25
Description
RES 4.87K OHM 0.25% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
4.87kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD4871C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4871C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.87kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C