RN731JTTD4871B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4871B25
Description
RES 4.87K OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
4.87kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD4871B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4871B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.87kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C