RN731JTTD4870F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4870F50
Description
RES 487 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
487Ohm
Datasheets
RN731JTTD4870F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4870F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 487Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C