RN731JTTD4870F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4870F25
Description
RES 487 OHM 1% 1/16W 0603
RN73
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
487Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
450μm
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD4870F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4870F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 487Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C