RN731JTTD4870D50
Mfr.Part #
RN731JTTD4870D50
Description
RES 487 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
e3
Working Voltage :
75V
Resistance :
487Ohm
Series :
RN73
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD4870D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4870D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 487Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C