RN731JTTD4870D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4870D25
Description
RES 487 OHM 0.5% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
487Ohm
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C