RN731JTTD4870C10
Mfr.Part #
RN731JTTD4870C10
Description
RES 487 OHM 0.25% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
487Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD4870C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4870C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 487Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C