RN731JTTD4870B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4870B25
Description
RES 487 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
487Ohm
RN73
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD4870B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4870B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 487Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C