RN731JTTD4812F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4812F50
Description
RES 48.1K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
48.1kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
2.012816mg
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD4812F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4812F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 48.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C