RN731JTTD4812F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4812F100
Description
RES 48.1K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
48.1kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
EAR99
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD4812F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4812F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 48.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C