RN731JTTD4812D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4812D25
Description
RES 48.1K OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
48.1kOhm
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD4812D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4812D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 48.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C