RN731JTTD4812B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4812B50
Description
RES 48.1K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
48.1kOhm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD4812B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4812B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 48.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C