RN731JTTD4812B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4812B25
Description
RES 48.1K OHM 0.1% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
48.1kOhm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RN73
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C