RN731JTTD4811F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4811F25
Description
RES 4.81K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Mounting Feature :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
4.81kOhm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD4811F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4811F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.81kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C