RN731JTTD4811F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4811F100
Description
RES 4.81K OHM 1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Resistance :
4.81kOhm