RN731JTTD4811D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4811D25
Description
RES 4.81K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Mounting Feature :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Series :
RN73
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Resistant
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Resistance :
4.81kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD4811D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4811D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.81kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C