RN731JTTD4811D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4811D100
Description
RES 4.81K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
4.81kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD4811D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4811D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.81kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C