RN731JTTD4811D10
Mfr.Part #
RN731JTTD4811D10
Description
RES 4.81K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
4.81kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C