RN731JTTD4811C25
Mfr.Part #
RN731JTTD4811C25
Description
RES 4.81K OHM 0.25% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
4.81kOhm
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V