RN731JTTD4811B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4811B50
Description
RES 4.81K OHM 0.1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Composition :
Thin Film
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Resistance :
4.81kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
RN73
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD4811B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4811B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.81kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C