RN731JTTD4811B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4811B25
Description
RES 4.81K OHM 0.1% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
4.81kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD4811B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4811B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.81kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C